Yangın Alarm Sistemleri

Yangın Alarm Sistemleri

Yangın alarm sistemleri 2 katagoride toplanır. Konvaksiyonel Yangın alarm sistemleri ve Adresli Yangın alarm sistemleridir. Konvaksiyonel sistem daha çok küçük yangın alarm sistemlerinde tercih edilir.
Zone (Bölge) mantığı ile çalışır. Adresli sistemler daha çok büyük yangın alarm sistemlerinde tercih edilir. Adresli sistemlerde alarmın geldiği nokta tam olarak tespit edilebilir.

Yangın alarm sistemlerinde duman dedektörleri, ısı artış dedektörleri, gaz dedektörleri, flame (alev) dedektörleri vb.. dedektörler kullanılır. Sisteme exproof dedektörler bağlanarak tehlikeli (gaz sızıntısı olabilecek) ortamlarda çalışabilirler. Sisteme takılan yangın butonları vasıtası ile yangın durumundan herkesin haberdar edilmesi sağlanır.
Acil yönlendirme ışıkları sayesinde herhangi bir durumda insanların ortamı en kısa ve güvenli bir şekilde terketmeleri için yönlendirilirler.

Otomatik yangın söndürme sistemlerine bağlanabilir bilgisayar ortamında gözlem ve müdahale sağlanabilir.

Şirketimiz birçok yangın alarm sisteminin satış , kurulum ve servis hizmetlerini gerçekleştirmektedir. Teletek yangın alarm sistemi , Apollo yangın alarm , Honeywell Esser Yangın alarm