Alarm Sistemleri

Alarm Sistemleri

Alarm sistemleri mekanların içini koruduğu gibi çevre güvenliği sağlayarak mekanları dışarıdan da koruyabilir.

Alarm sistemi en basit anlatımı ile bir hırsızlık girişimini algılayıp sirenleri çaldırıp AHM ye(Alarm Haber Alma Merkezi) sinyal göndererek yetkililerin durumdan haberdar olmasını sağlayan bir uyarı sistemidir.
AHM deki operatörler alarmın doğruluğunu kontrol ederek yetkililere iş yeri sahibi, emniyet kuvvetleri veya itfaiyeyi durumdan haberdar ederek olay yerine sevk edilmelerini sağlar.

Şirketimiz sektörün önde gelen birçok firmasını alarm sistemlerinin satışını ve takibini yapmaktadır. Kullandığımız başlıca markalar Dsc Alarm Sistemi , Paradox Alarm Sistemi , Caddx Alarm Sistemi , Crow Alarm Sistemi , Teletek Alarm Sistemi vb.. marka alarm sistemlerini alarm merkezi miz üzerinden kontrolünü sağlamaktayız. www.haberalma.com

Alarm merkezine giden sinyaller telefon hattı, gsm hattı ve internet üzerinden gönderilebilir.
Alarm sistemleri sistem üzerindeki manyetik kontak , pır dedektör , duman dedektörleri vb.. dedektörlerden gelen sinyallere göre sirenleri aktif ederek hırsızın kaçmasını sağlamak üzere tesis edilirler. Alarm sistemine bağlı dışarı takılan sirenler çelik korumalı sabotaj korumalı ve akülü olarak takılırlar.

Alarm sistemleri şifre veya kumandalar ile açılıp kurulurlar ayrıca akıllı ev sistemleriyle KNX protokolü ile haberleştirilebilirler. Alarm sistemlerine takılan dedektörler kablo istenmiyor ise kablosuz olarak tesis edilirler.Alarm sistemleri AHM ye sorunlarını bildirerek müdahale edilmesini kendileri sağlarlar.
Alarm sistemleri tesis edildiği yerde sadece erken uyarı sistemi olarak çalışır hırsızlığı engelliyemez fakat çok büyük caydırıcılığı vardır.